Kalkulátor nádrží

Při rozhodování o vhodném objemu nádrže na dešťovou vodu je nezbytné brát v úvahu několik klíčových faktorů. Jedním z nich je samozřejmě velikost vaší střechy, která určuje množství srážkové vody, kterou lze zachytit. Dále je důležité zohlednit i specifickou lokalitu, kde se váš dům nachází, a roční úhrn srážek v dané oblasti. Věříme, že naše online kalkulační nástroje vám v tomto ohledu poskytnou přesné a užitečné informace. Náš kalkulátor nádrží na dešťovou vodu je vytvořen s cílem vám usnadnit proces výběru optimálního objemu nádrže. Stačí zadat do něj parametry jako plochu střechy a průměrný roční úhrn srážek, a kalkulátor vám okamžitě vygeneruje doporučenou velikost nádrže. Tímto způsobem získáte přesnou informaci o tom, jakou kapacitu by vaše nádrž měla mít, aby efektivně zachytila a uchovávala dešťovou vodu.

Na mapce zjistíte roční úhrn srážek:

Roční úhrn srážek pro výpočet kalkulátoru nádrží

Průměrný roční úhrn srážek/m2. Zdroj: www.chmi.cz

Poté aplikujete vzorec:

V (objem nádrže) = (roční úhrn srážek v mm x půdorysná plocha střechy x koeficient odtoku střechy (u šikmé střechy pozinkovaný plech 0,8; pálené tašky 0,75) / 14 (koeficient využitelné srážkové vody)

Výsledek je objem nádrže v litrech.

Jste-li tedy v oblasti, kde roční úhrn srážek činí 600 mm a máte půdorysnou plochu střechy 100 m2 s použitím pálených tašek, váš výpočet vypadá takto: V = (600 x 100 x 0,75)/14 = 3200 l neboli 3,2 m3.
Zdroj: https://www.drevostavitel.cz/clanek/nadrz-na-destovou-vodu

Při používání našeho kalkulátoru nádrží :

postupujte jednoduše a intuitivně. Měřte délku a šířku střechy, abyste zjistili její plochu. Poté se informujte o průměrném ročním úhrnu srážek v dané lokalitě. Tyto údaje pak vložte do kalkulátoru, který vám přesně spočítá optimální objem nádrže na dešťovou vodu.

Naše firma disponuje bohatými zkušenostmi výrobou nádrží na dešťovou vodu a rádi vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího řešení pro vaše individuální potřeby. Využitím našeho kalkulátoru nádrží na dešťovou vodu dosáhnete nejen přesných výsledků, ale také sebejistoty ve vašem rozhodnutí.

Naše firma chápe důležitost udržitelného nakládání s vodou a ochranu životního prostředí. Proto jsme vytvořili tento kalkulátor nádrží, který vám umožní získat informace potřebné pro správný výběr objemu nádrže na dešťovou vodu. S vhodně dimenzovanou nádrží budete moci využívat dešťovou vodu pro různé účely, jako je zavlažování zahrady, splachování toalet, mytí vozidel a další nezbytné aktivity, které nevyžadují pitnou vodu.

Započněte svou cestu k získání vlastní nádrže na dešťovou vodu dnes. Využijte náš kalkulátor, který je přístupný na našem webu. Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete další informace, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tady, abychom vám poskytli veškerou pomoc a podporu při rozhodování ohledně nádrže na dešťovou vodu.

Společně můžeme přispět k ochraně životního prostředí a snížení spotřeby pitné vody. Využijte dešťovou vodu jako udržitelný zdroj a přispějte ke zdravější a ekologičtější budoucnosti. Vaše rozhodnutí pro nádrž na dešťovou vodu může mít velký dopad. Pojďme společně tvořit pozitivní změny a chránit naše přírodní zdroje pro budoucí generace.

Kalkulátor nádrží

Roční úhrn srážek
v mm
Půdorysná plocha střechy
v m 2
Typ střechy

Objem nádrže
v m 3

Pro tento objem vám doporučujeme: